Odpady resztkowe (zmieszane)

WRZUCAMY: wszystko to, czego nie można wysortować do poszczególnych frakcji (rodzajów) odpadów odbieranych z nieruchomości, bądź które można przywieść do PSZOK, np.: papier do pieczenia, papier po maśle lub margarynie, papier woskowany, papier fotograficzny, folie po produktach odzwierzęcych, artykuły higieniczne, paragony, szkło stołowe i żaroodporne, lusterka, ceramikę, porcelanę, worki po zaprawach lub cemencie, mięso, kości oraz ości, włosy, sierść, odchody zwierzęce, resztki zmieszanego jedzenia, gumy do życia, gąbki do mycia, szczoteczki do zębów, popiół, worki od odkurzaczy, świeczki, znicze z zawartością, biżuterię, odzież i obuwie, itd.

NIE WRZUCAMY: odpadów, które możemy posegregować do poszczególnych frakcji (tworzywa sztuczne, papier i makulaturę, szkło opakowaniowe, bioodpady, metale) odbieranych sprzed posesji zgodnie z harmonogramem, bądź które możemy dostarczyć do PSZOK, np. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie, żarówki, opony, odpady gabarytowe, odpady niebezpieczne i opakowania po nich (np. lakiery i farby), kamieni i gruzu.

Tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe

WRZUCAMY: pozbawione zawartości, odkręcone i zgniecione plastikowe butelki, nakrętki, metalowe kapsle i nakrętki od słoików, plastikowe opakowania po żywności roślinnej (nie zwierzęcej!), chemii gospodarczej, czysty styropian opakowaniowy (niebudowlany), garnki, blachy kuchenne, folie bąbelkowe, itd.

NIE WRZUCAMY: opakowań z zawartością, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i akumulatorów, opakowań po środkach niebezpiecznych np. ochrony roślin, nawach, farbach, plastikowych zabawek, opakowań po lekach, jednorazowych naczyń, części samochodowych, sztucznych kwiatów, wkładów ze zniczy, plastikowych opakowań po mięsie, opakowań po chipsach.

Papier i makulatura

WRZUCAMY: opakowania z papieru i kartonu, rolki po papierze toaletowym, torby papierowe, gazety i czasopisma, katalogi, ulotki, zeszyty, papier z niszczarki, książki, opakowania z tektury niezabrudzone żywnością.

NIE WRZUCAMY: tłustego, zabrudzonego i mokrego papieru i kartonu, papieru higienicznego, papieru lakierowanego, fotograficznego, woskowanego lub powlekanego folią, paragonów, kartonów po mleku i sokach, papierowych naczyń jednorazowych.

Szkło opakowaniowe

WRZUCAMY: szklane butelki, słoiki, opakowania po kosmetykach.

NIE WRZUCAMY: szkła stołowego, potłuczonego, ceramiki, doniczek, porcelany, szkła okularowego, luster, żarówek, opakowań po lekach, szkła żaroodpornego, szklanych opakowań po środkach niebezpiecznych np. rozpuszczalnikach, szyb okiennych i zbrojonych, termometrów, monitorów.

Odpady biodegradowalne

WRZUCAMY: skoszoną trawę, liście, kwiaty i inne rośliny, trociny bez odchodów zwierzęcych, korę drzew, pocięte gałęzie, nieimpregnowane drewno, odpadki warzywne i owocowe, resztki jedzenia pochodzenia roślinnego, skorupki jaj, orzechy, fusy po kawie i herbacie.

NIE WRZUCAMY: kości, ości i mięsa, żywności płynnej, pieczywa, odchodów zwierzęcych, kamieni, ziemi, popiołu, konarów.

Odpady wielkogabarytowe (mobilny PSZOK)

WYSTAWIAMY: meble, opony od pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. w ilości do 8 szt./rok na gospodarstwo domowe, materace, kołdry, dywany, rowery, wózki dziecięce, obrazy.

NIE WYSTAWIAMY: odpadów remontowych i budowlanych, np. umywalek, brodzików, grzejników itd., opadów niebezpiecznych np. lakierów, farb, ram okiennych, drzwi, części samochodowych.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) (mobilny PSZOK)

WYSTAWIAMY: kompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny, żarówki, świetlówki, baterie, akumulatory.

NIE WYSTAWIAMY: sprzętu spalinowego, niekompletnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, np. lodówek pozbawionych agregatów.